Kókai Helytörténeti kiállítóhely
A Kókai Helytörténeti kiállítóhely a civil összefogás ékes példájaként 1998. március 15-én került megnyitásra.
A kiállítóhelyen megismerhetjük Kóka község múltját, szokásait, eszközeit, népviseletét és életmódját, továbbá kultúráját tükröző, hagyományőrző munkáját.
Nyitva tartás: hétfő és szerda 12-16 óráig, szombat 9-13 óráig
Elérhetőség: Kóka, Kossuth L. utca 55.
Tel:0630/521-7571, 0620/365-1690
E-mail: info @ kokamuvhaz.hu
Weboldal: https://kokamuvhaz.hu/helytorteneti-kiallitohely/
Római katolikus templom
A Szent Máté evangélista tiszteletére szentelt római katolikus templomot - Haag Ádám mester irányításával - a többször átalakított, középkori helyére építették 1822-ben. A klasszicista stílusú, szabadon álló, nagyméretű templom tornya a homlokzat síkját folytatja. A falfelületeket párkányok és lizénák osztják, a bejáratot timpanon hangsúlyozza. Szószéke és főoltára XIX. századi klasszicista alkotás.
Az orgona Bakos Károly ceglédi mester munkája (1868), a három harangot Slezsák Sándor aranykoszorús mester öntötte.
Cím: Kóka, Kossuth L. utca
Plébánia
A plébánia műemlék épület, a templom mellett található, feltehetően Ybl Miklós tervezte 1845 körül. L-alakú földszintes sarokház, klasszicista stílusban.
Plébánia elérhetősége:
Kóka, Kossuth L. u. 63.
Tel: 0629-428-146
Weboldal: http://kokaiplebania.hu/index.php
Szent Margit kápolna
A település szélén, magaslaton álló barokk egyhajós épület, 1700-1729 között épült. A síkmennyezetes belsőben barokk oltárépítmény van, oltárképe Szent Margitot ábrázolja.A kápolna építéséhez e domb lábánál álló Szent Ferenc-rendiek kolostorából megmaradt építőanyagot is felhasználták. Az Árpád-házi Szent Margitról elnevezett kápolnában, a júniusi Margit naptól kezdődően, 8 napig itt tartják a szentmiséket.
Itt található a Kossuth emlékmű is. Kossuth Lajos innen nézte az 1849. április 6-án a magyar seregek vonulását.
Elérhetőség: Kóka, Margithegy
Bereg-kút
Kóka legrégibb ivóvízellátó helye, és egyben legősibb nevezetessége a Bereg-kút volt, amely a Szent Margit kápolna lábánál a Fűszögi-völgyben található. 1877-ben Galgóczy Károly Pest-Pilis-Solt-Kiskunmegye monographiája című művében így jellemzi a víznyerő helyet: „A völgyek közt nevezetes a Fűszögi völgy: ebben a Berekkút, mely jeles nemcsak azért, mivel a vidéken, ahol kő nem terem, terméskővel van kirakva, hanem mert felső részén csatornával lévén ellátva, folytonosan bocsátja a vizet, vize igen jó, s a községnek ivóvizül szolgál. A szájhagyomány azt tartja, hogy itt hajdan kolostor volt, s a kút annak maradványa.”
Eredetileg a temetődombon álló egykori Ferences-rendi kolostor kútja lehetett, amely feltehetően a XV. század elején épült. A kolostor sematikus rajza megjelent Lázár deák 1528-ban kiadott térképén.
A rendház a XVI. században már nem létezett, de négyzetes keresztmetszetű kövekkel bélelt forráskútja megmaradt, és hét évszázadon át látta el ivóvízzel az itt élőket.
Borvidék
A több mint 400 éves szőlő- és borkultúrával rendelkező település közel 115 ha szőlőterülettel rendelkezik. Szőlőterületek elnevezése: Felső-hegy, Alsó-hegy, Kutya-hegy, Margit-hegy Kellemes sétákat lehet tenni a madarak énekétől hangos, erdős részekkel borított pincesorok között.